Wykopaliska przy ul. Świętego Ducha w Gdańsku 3

 

 

2014-08-04

 

W ostatnim czasie sporo się działo na stanowisku przy ul. Świętego Ducha!

 

Skaning 3D

 

W piątek 1.08.2014 r. dzięki zaangażowaniu architekta - pasjonata zabytków Wojciecha Hryniewieckiego-Fiedorowicza z firmy FH Architekci wykonano pełny skaning laserowy reliktów zabudowy murowanej. Skan wykonano najwyższej klasy instrumentem Leica ScanStation P20. Wkrótce zaprezentujemy więcej wyników skanowania.

 

 

Fot. 4-6 Wojciech Hryniewiecki-Fiedorowicz (HF Architekci)

 

 

zDolne Miasto

 

W czwartek 31.07.2014 wykopaliska odwiedziła grupa dzieci i młodzieży. Wizyta obyła się w ramach działalności świetlicy socjoterapeutycznej "Centrum Reduta", w której realizowany jest jeden z programów rewitalizacji Dolnego Miasta pod nazwą "zDolne Miasto". Dzięki działalności Centrum Reduta dzieci i młodzież z Dolnego Miasta w wieku 13-20 lat maja okazję rozwijać swoje zainteresowania i realizować pasje uczestnicząc w zajęciach sportowych, artystycznych i przygotowujących do zawodu.

 

Organizatorzy starają się zagospodarować swoim podopiecznym czas w ciekawy i kreatywny sposób - chodzą na wystawy, jeżdżą na wycieczki, pokazują jak wygląda praca różnych osób. Starają się także zachęcić młodzież do samodzielnej organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, tak aby rozwijała swoje talenty organizatorskie i przygotowała się do poważnych ról w dorosłym świecie.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu www.zdolnemiasto.pl oraz realizującego je stowarzyszenia www.mrowisko.org.pl!

 

Fot. 2. Mateusz Michno

AES Pracownia badań archeologicznych Patryk Muntowski

Tetmajera 3/55 83-110 Tczew

tel:(+48) 504 468 423 e-mail: aes.archeologia@gmail.com